Zakładka FAQ (Najczęściej zadawane pytania)

1. Od czego zależy cena znakowania odzieży i tekstyliów?

Cena znakowania odzieży i tekstyliów zależy od różnych czynników. Zarówno w przypadku haftu komputerowego jak i w przypadku sitodruku zależna jest od:

  • rodzaju grafiki (ilości kolorów, stopnia skomplikowania grafiki),

  • wielkości grafiki do umieszczenia na produktach,

  • nakładu.

Każdy projekt przed znakowaniem należy przygotować w dedykowanym programie graficznym, to z tego powodu w wycenie jest uwzględniany koszt przygotowania programu hafciarskiego ( w przypadku haftu komputerowego) lub przygotowania matrycy do nadruku (w przypadku sitodruku).

Zaletą haftu komputerowego jest jednorazowy koszt przygotowania programu hafciarskiego  przy pierwszym zleceniu. Jeżeli przy kolejnych zamówieniach, grafika nie ulegnie zmianie, to ten koszt już zostanie pominięty.

W przypadku haftu komputerowego zalecane jest dostarczenie przez Klienta grafiki w formacie wektorowej (dla wykonania najlepszej jakości programu hafciarskiego).  Mniej zalecana, ale dopuszczalna, jest  grafika np. JPG, PDF.

W przypadku sitodruku konieczne jest dostarczenie przez Klienta grafiki wyłącznie w formacie wektorowym. W przypadku sitodruku koszt jednej matrycy jest równy jednemu kolorowi w zleconej grafice (1 matryca = 1 kolor w logo).  Koszt wykonania matrycy będzie uwzględniany do każdego zamówienia.

2. Dla kogo polecany jest haft komputerowy, a dla kogo sitodruk?

Haft komputerowy jest najbardziej prestiżową i wytrzymałą metodą znakowania. Zalecany jest szczególnie dla produktów, które chcemy wykorzystywać wielokrotnie, które będą przez długi okres pełnić wizytówkę firmy.  Haft komputerowy jest również zalecany w przypadku produktów, które będą poddawane wielokrotnemu praniu, również w wysokiej temperaturze, np. na odzieży dla pracowników, odzieży roboczej, tekstyliach hotelowych , gastronomicznych lub medycznych. Haft nie jest zalecany na cienkich materiałach (np.poliester).

Sitodruk to metoda zalecana dla cienkich materiałów, zarówno w przypadku tkanin poliestrowych jak i bawełnianych. Zastosowanie sitodruku jest bardzo bogate i nie ogranicza się tylko dla odzieży, dlatego też często ta metoda jest wybierana przy znakowaniu odzieży wraz z innymi materiałami promocyjnymi przeznaczonymi na różnego rodzaje eventy, imprezy zorganizowane.

3. Od jakiej ilości można wykonać znakowanie?

Istnieje możliwość znakowania już od jednej sztuki, zarówno dla sitodruku jak i haftu komputerowego. Jednak należy się liczyć z kosztem przygotowania projektu wykonania znakowania, który jest stały bez względu na nakład.

W przypadku mniejszej ilości zamówień naliczany jest ryczałt.

Dla haftu komputerowego ryczałt wynosi od 1 do 6 sztuk znakowania. Oznacza to , że bez względu na to czy zamówią Państwo znakowanie haftem produktów dla jednej lub pięciu sztuk, to cena będzie ta sama. Dopiero przy zamówienie dla min.7 sztuk znakowania wykonywana jest wycena indywidualna.

Dla sitodruku ryczałt wynosi od 1 do 100 szt. Znakowania.  Tutaj są dwa progi cenowe: ryczałt od 1 do 50 sztuk i drugi próg cenowy od 51 do 100 sztuk. Wycena indywidualna jest dla zamówienia od 101 sztuk znakowania.

4. Ile czasu trwa zamówienie na wykonanie znakowania?

Od mementu zaksięgowania płatności czas wykonania znakowania wynosi 7 dni.  Dla zleceń ze znakowaniem konieczna jest płatność z góry przed przystąpieniem do jego realizacji.  W przypadku stałej współpracy istnieje możliwość negocjacji dla odroczenia płatności.