Rękawice robocze

Rękawice robocze

Rękawice robocze to coś więcej niż krótkotrwała ochrona przed otarciami i skaleczeniami. Są one podstawą bezpieczeństwa w wielu miejscach pracy. W zależności od charakteru wykonywanej pracy mają one różne zastosowania i są wykonane z różnych materiałów. Jedne są stworzone do ochrony rąk przed niekorzystną temperaturą, inne z kolei muszą być odporne na niebezpieczne związki chemiczne. Z tego względu na rynku można otrzymać różne rodzaje rękawic BHP. Zapoznaj się z szeroką ofertą naszego sklepu, aby znaleźć rękawice robocze dobrej jakości, które idealnie sprawdzą się w Twojej profesji.

Znaczenie rękawic roboczych 

Każdy pracodawca zatrudniający w zawodzie narażającym pracownika na uszczerbek na zdrowiu jest zobowiązany do zapewnienia mu odpowiednich warunków pracy i skutecznej ochrony. Jednym z podstawowych elementów stroju zabezpieczającego przed zranieniami, oparzeniami i innymi uszkodzeniami fizycznymi czy też warunkami atmosferycznymi lub przesiąkaniem są wysokiej jakości rękawice BHP. Ten element odzieży jest szczególnie istotny i najczęściej wykorzystywany przy pracy fizycznej. Rękawice robocze mają za zadanie zapewnić odpowiednią ochronę skórze dłoni oraz podnieść komfort wykonywanej pracy, dlatego dobór odpowiedniego typu rękawiczek nie powinien nigdy być bagatelizowany. Rękawice mogą skutecznie spełniać swoją rolę jedynie pozostając nie uszkodzonymi, dlatego warto zainwestować w dobrej jakości produkty, które będą nam służyć przez lata.

Rękawice robocze - podstawa bezpieczeństwa w wielu zawodach

Rękawiczki robocze są niezbędne w różnego typu zawodach i profesjach, a ich zadaniem jest chronić rękę przed różnorakimi czynnikami zewnętrznymi. Rękawiczki robocze są również przydatne przy różnego typu zajęciach domowych. Dobór takiej odzież jest kwestią bardzo indywidualną, dlatego w naszym sklepie znajdziesz rękawice BHP z różnego typu tworzyw m.in. z gumy, skóry, bawełny, lateksu czy też nylonu. Zapewniamy również szeroki wybór rozmiarów, aby odzież jak najlepiej pasowała do Twojej dłoni.

Rękawice robocze posiadają różnorakie właściwości zależne od ich przeznaczenia. Mogą one służyć jedynie jako ochrona przed konkretnymi czynnikami zewnętrznymi lub wymagać także zachowania manualności. W przemyśle ciężkim często wykorzystywane są rękawice robocze skórzane lub też wzmacniane. Taka odzież jak Reis rękawice ochronne jest w całości wykonana ze skóry koziej licowej. Dzięki profesjonalnemu wykonaniu i wysokiej jakości materiałów są one niezwykle wytrzymałe i odporne na przetarcia, a elastyczny ściągacz zwiększa komfort użytkowania. W transporcie oraz budownictwie świetnie sprawdzają się rękawice robocze powlekane, gdyż nakropienie zapewnia dobrą chwytność, zaś połączenie poliestru z bawełną czyni je mocnymi, lecz rozciągliwymi i przewiewnymi. Z kolei rękawice bawełniane są idealnym wyborem do prac, w których wymagana jest manualność. W naszym sklepie znajdziesz również rękawiczki robocze metalowe antyprzecięciowe przeznaczone do pracy z ostrymi narzędziami oraz rękawice elektroizolacyjne używane jako środek ochrony do prac pod napięciem. 

Rękawice robocze - nasza oferta 

Nasza oferta rękawic roboczych jest wyjątkowo bogata. Zdając sobie sprawę z tego jak istotne jest dbanie o odpowiednią ochronę rąk przygotowaliśmy produkty, które spełnią Twoje oczekiwania. Na naszej stronie znajdziesz podkategorie z różnymi typami rękawiczek. Znajdziesz tam m.in. rękawice robocze skórzane, rękawice wzmacniane, ocieplane i termoochronne, gumowe, powlekane czy też metalowe antyprzecięciowe. Dbamy o to by nasze produkty były dostępne w różnych rozmiarach, pochodziły od najlepszych producentów, były najwyższej jakości, spełniały wszystkie wymagania oraz zapewniały maksymalną ochronę, a wybór pozostawiamy tylko i wyłącznie Tobie.

Zapoznaj się również z innymi usługami i produktami, które oferuje nasz sklep. Nasz pakiet produktów obejmuje ofertę kompletnej odzieży roboczej, odzieży do mroźni i chłodni, odzieży reklamowej, obuwia oraz usług związanych z nadrukiem i haftem komputerowym. Sklep internetowy P&M gwarantuje Ci najlepszą jakość!