Kamizelki i bezrękawniki robocze

Kamizelki robocze nadają się do pracy przez cały rąk. Ta odzież jest niezwykle wygodna i praktyczna. Dużym jej atutem jest to, że można ją nosić zarówno latem, jak i zimą. W naszej ofercie znajdą Państwo bezrękawniki i kamizelki ostrzegawcze, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Kamizelki wyróżniają się głównie tym, że zapewniają doskonałą izolację cieplną. Jednak nie ograniczają ruchów. Wiele modeli posiada bardzo praktyczne kieszenie, które umożliwiają przechowywanie wszelkich niezbędnych przedmiotów. 

Czym wyróżnia się kamizelka odblaskowa?

Kamizelka ostrzegawcza nazywana jest również kamizelką odblaskową. Jest ona specjalistyczną odzieżą ochronną. Kamizelka posiada taśmę odblaskową, właśnie dzięki niej - osoba, która ją nosi, może być doskonale widoczna, nawet w złych warunkach pogodowych. Nasza firma oferuje wysokiej jakości produkty firmy Adler oraz Stedman, spełniające wszelkie wymagane prawem normy. Ważne jest jednak pamiętać o tym, aby dopasować kamizelkę do wzrostu osoby noszącej. Jest to istotne, ponieważ pasy odblaskowe powinny znajdować się mniej więcej na wysokości reflektorów samochodowych. W przypadku, gdy kamizelka jest niedopasowana, może to spowodować przesunięcie elementów odblaskowych i tym samym zmniejszenie funkcjonalność stroju.

Bezrękawniki 

Jednym z elementów stroju robotniczego jest bezrękawnik roboczy. Bezrękawniki robocze charakteryzują się dobrą izolację cieplną. Zapewniają również dużą swobodę ruchów podczas wykonywania obowiązków w pracy. Sprawdzą się one u elektryków, monterów, ale także w wielu innych zawodach. Oferujemy Państwu specjalne kamizelki z warstwą ocieplającą do pracy zimą lub jesienią oraz kamizelki cienkie i przewiewne, z myślą o ciepłych wiosennych i letnich dniach. Każda z kamizelek wyróżnia się wykonaniem z wysokiej jakości materiałów. 

Jakie funkcje spełniają kamizelki robocze?

Kamizelki robocze spełniają bardzo wiele funkcji. Przede wszystkim stanowią doskonałą ochronę przed chłodem i zapewniają ciepło. Ochraniają również przed opadami deszczu, śniegiem, wiatrem. Zadaniem kamizelek roboczych jest zapewnienie bezpieczeństwa. Chodzi o kolorowe, odblaskowe kamizelki ostrzegawcze. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kamizelek ochronnych? 

Kamizelki ochronne powinny zapewnić swobodę ruchów. Nie powinieneś nawet czuć, że masz kamizelkę na sobie, gdy założysz ją na ubranie wierzchnie. Kamizelka tego typu wyróżnia się przewiewnością i lekkością. Odpowiada za to specjalna siateczka o bardzo małych oczkach.

Materiał kamizelki 

Kamizelka robocza powinna być solidnie wykonana. Ważne jest to, z jakiego materiału została wyprodukowana. Tkanina koniecznie musi być wytrzymała oraz odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz różnego rodzaju szkodliwe czynniki. Kamizelka musi zapewnić, jak największy komfort osobie, która ją nosi. Powinna ona zapewnić dobrą wentylację, ale także gwarantować ochronę przed wilgocią, wiatrem, chłodem. 

Krój kamizelki roboczej 

Kamizelka powinna ułatwiać pracę. Dużym udogodnieniem jest, gdy wyposażona jest ona w ergonomiczne kieszenie. Rozwiązania, które umożliwiają przechowywanie przedmiotów np. portfela, kluczy, telefonu - przydają się bardzo elektromonterom. 

Komu przyda się kamizelka robocza?

Kamizelka robocza tak jak inne elementy odzieży ochronnej - powinny być zapewnione pracownikowi przez pracodawcę. Kamizelki odblaskowe są niezbędne u osób, które zatrudnione są na placu budowy, czy pasie drogowym. Jednak nie tylko w pracy one się przydadzą. W trakcie czynności pozazawodowych również mogą spełniać swoje funkcje. Na pewno przydadzą się osobom, które uprawiają jogging, jeżdżą na rowerze lub spacerują po zmroku. Ich widoczność jest wtedy zwiększona podczas przebywania na ruchliwej drodze. 

Kamizelka z dużą ilością kieszeni 

Kamizelka z dużą ilością kieszeni to wyjątkowa alternatywa dla torby z narzędziami. Mogą ją używać osoby, które pracują na wysokościach. Pracownicy mogą schować w niej śrubki, czy wkręty. Materiały, które zostały wykorzystane do produkcji tej odzieży są odporne na negatywne oddziaływanie czynników mechanicznych. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odzieży odblaskowej?

Kamizelka odblaskowa, jak wiadomo - zapewnia bezpieczeństwo oraz widoczność użytkownikowi. Gdy wybierasz kamizelkę ostrzegawczą - zwróć szczególną uwagę na wysoką jakość zamków, wzmocnień oraz szwów. Właśnie wtedy będziesz mieć pewność, że produkt będzie mógł towarzyszyć Ci przez długi czas. Są modele wykonane z bawełny, które cechują się lekkością. Nie są jednak odporne na wilgoć. Dobrym rozwiązaniem jest zakup kamizelki z domieszką sztucznych włókien. Niektóre modele posiadają kieszenie o regulowanej wielkości.