Kombinezony robocze

Kombinezon ochronny i roboczy może pełnić ochronę przed wieloma zagrożeniami. Kombinezony, który znajdują się w naszej ofercie wykonane są z materiałów przewiewnych, wysokiej jakości. Sprawdzą się one w bardzo wielu miejscach przykładowo w warsztacie samochodowym. Będą one przydatne także u monterów i hydraulików. Dużym atutem tej odzieży jest to, że nie krępuje ona ruchów. Dlatego też praca fizyczna jest znacznie ułatwiona. Ponadto należy podkreślić, że kombinezony gwarantują wysoką ochronę przed plamami. 

Jakiego rodzaju kombinezony znajdują się w naszej ofercie?

W ofercie naszego sklepu znajdują się kombinezony pyłoochronne i chroniące przed zabrudzeniami. Modele, które oferujemy mogą być użytkowane przez długi okres czasu, ponieważ wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Niektóre z kombinezonów ochronnych posiada wzmocnienia w newralgicznych miejscach. Część modeli również ma kieszonki na kolanach, które umożliwiają zamocowanie wkładów, które ułatwiają długotrwałe klęczenie.

Kombinezon roboczy na zimę 

Kombinezon roboczy w wersji zimowej może być noszony zamiast stroju roboczego, czyli spodni i bluzy. Taki kombinezon jest bardzo wygodny i umożliwia dużą swobodę ruchów. Materiałem, z którego powstała ta odzież jest poliester i bawełna o wysokiej gramaturze, z poliestrową podszewką. Oferowany kombinezon nie powoduje pocenia się. To ubranie sprawdzi się np. u drogowców, mechaników, marynarzy, spawaczy, rybaków, monterów. Posiada kieszonki, w których można trzymać przydatne narzędzia. Kombinezon roboczy zimowy wyposażony jest w wygodne ściągacze w pasie i przy rękawach. 

Cechy charakterystyczne kombinezonów roboczych 

Kombinezon roboczy, kombinezon ochronny stanowi ochronę dla całej powierzchni ciała. Posiada bardzo funkcjonalne rozwiązanie i tym sposobem - zapewnia wygodę użytkowania. Ergonomiczne materiały, które zostały użyte do produkcji tej odzieży, sprawiają, że może ona pochwalić się bardzo dobrą wentylacją. Kombinezony ochronne skutecznie ochraniają przed urazami. Ponadto również są odporne na rozdarcie, przetarcia oraz niszczący wpływ smarów, olejów. 

Jakie powinny być kombinezony ochronne BHP?

Głównym zadaniem kombinezonów BHP jest zapewnienie użytkownikowi jak największego poziomu bezpieczeństwa, ale również komfortu. Kombinezon BHP powinien być funkcjonalny. Nie można mylić kombinezonów ochronnych i roboczych. Trzeba sobie uświadomić, że między odzieżą ochronną a odzieżą roboczą jest spora różnica. Ta pierwsza ma stanowić zabezpieczenia przed zniszczeniem lub zabrudzeniem odzieży własnej pracownika. Oba rodzaje odzieży mają chronić przed zagrożeniami, które mogą wystąpić w pracy. Jednak odzież ochronna chroni zatrudnionego przed zagrożeniami, które niesie wykonywanie pracy. Zagrożenia mogą być różnorodne np. atmosferyczne, biologiczne, termiczne, czy mechaniczne. W niektórych stanowiskach pracy ubranie ochronne jest niezbędne. Szczególnie, gdy ma się kontakt z maszynami, wysoką temperaturą, czy niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Do odzieży ochronnej należy m.in. hełm ochronny, rękawice ochronne, obuwie ochronne. 

Ubiór kombinezonu. Jak robić to prawidłowo?

W celu zapewniania właściwego bezpieczeństwa, należy wiedzieć, jak odpowiednio zakładać i zdejmować kombinezon. Przede wszystkim jego rozmiar powinien być odpowiednio dobrany do sylwetki pracownika. Najpierw zakłada się ochraniacze na obuwie i kombinezon. W pierwszej kolejności trzeba zapiąć zamek bez zakładania kaptura. Po założeniu kaptura, mocuje się taśmę kryjącą zamek do kombinezonu. Gdy już zdejmuje się kombinezon, należy dokładnie sprawdzić, czy nie został on uszkodzony. Na początku zdejmuje się kaptur. Podczas zdejmowania tej odzieży, chwyta się za jego wierzchnią część. 

Dobór odpowiedniego kombinezonu

Podczas wybierania kombinezonu roboczego, trzeba wziąć pod uwagę warunki pracy na danym stanowisku oraz występujące tam zagrożenia. Kluczową rolę odgrywa sam pracownik, ponieważ ubranie musi być dopasowane pod względem rozmiaru i kroju. Ma zapewnić wygodę pracownika, nie może krępować jego ruchów. Musi umożliwić jak najbardziej swobodne ruchy podczas wykonywania pracy. Kombinezony, które oferujemy - zapewniają pracownikom komfort pracy oraz gwarantują pełne bezpieczeństwo. 

Zalety kombinezonów ochronnych

Kombinezony ochronne nie są drogie, posiadają idealne właściwości ochronne, cechują się prostym sposobem utylizacji, są bardzo lekkie oraz umożliwiają swobodę ruchów. Wyróżniają się również tym, że zajmują mało miejsca. Kombinezony są idealnym zabezpieczeniem pracownika przed zimnem i innymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Kombinezony robocze eliminują potrzebę podciągania spodni oraz opuszczanie kurtki w celu zakrycia ciała. Powinny one cechować się trwałością szwów.