Filtruj

Kategorie

Kategorie

Rozmiar

Rozmiar

Gramatura

Gramatura

Metoda znakowania odzieży

Metoda znakowania odzieży

Odzież robocza

Odzież robocza jest strojem przeznaczonym do stosowania w pracy. Używa się jej głównie ze względów technologicznych oraz sanitarnych, a także aby chronić prywatną odzież pracowników przed zabrudzeniami. Odzież robocza nie zabezpiecza przed trudnymi warunkami pracy, jak to ma miejsce w przypadku odzieży ochronnej.

Konieczność stosowanie odzieży roboczej każdorazowo określają przepisy BHP. Taką odzież lub ekwiwalent za jej zakup musi dostarczyć pracodawca - nie można wymagać od pracownika zakupu odzieży roboczej z własnych środków. Wybór odzieży roboczej powinien być dostosowany do branży, w której takie ubrania będą użytkowane. Niektóre zawody wymagają ubrań o zwiększonej przewiewności, inne - odpornych na plamy lub łatwo spieralnych. Stroje robocze stosuje się między innymi w branży budowlanej, ogrodniczej czy gastronomicznej.

Odzież robocza powstaje w głównej mierze z bawełny. Istnieją także ubrania z różnego rodzaju domieszkami materiałów syntetycznych, zmieniających podstawowe właściwości bawełny. W ten sposób można uzyskać na przykład materiały odporne na plamy z oleju czy o zwiększonej spieralności wszelkiego rodzaju zabrudzeń bez konieczności używania dużych temperatur. Do kategorii ubrań roboczych można zaliczyć:

spodnie, ubrania ochronne, kurtki, kombinezony, fartuchy, kamizelki oraz bezrękawniki, odzież przeciwdeszczową, koszulki/polo, koszule, bieliznę, odzież skórzaną, akcesoria odzieżowe, czapki i kaski.

Jest 915 produktów.

Pokazano 1-32 z 915 pozycji

Aktywne filtry