Odzież do mroźni i chłodni wymaga zastosowania szczególnych technologii, aby idealnie sprawdzała się w niskich temperaturach. Ważne jest, aby poza funkcją ochronną izolacyjności cieplnej była też komfortowa, a przy tym bezpieczna w codziennej pracy przez 8 godzin. Pracownicy chłodni i mroźni narażeni na niskie temperatury potrzebują pełnego wyposażenia - spodni, kurtki, rękawiczek, butów, ochrony twarzy w postaci czapki i kominiarki, a także ciepłej bielizny. Te cechy posiada cały asortyment odzieży, która mogą Państwo znaleźć w naszym sklepie p-m.com.pl . W tej kategorii odzież została szczegółowo posortowana, aby łatwiej i szybciej można było znaleźć interesujący produkt. Dostępna jest w rozmiarach od S do 4XL, a obuwie od 36 do 49. Asortyment przeznaczony jest zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Właściwości odzieży są wyposażone z certyfikaty bezpieczeństwa ochrony, a wybrane modele mogą być wykorzystywane w pracy do -64 stopni (kurtka Hi-Glo 25) oraz do -83 stopni (kurtka Hi-Glo 40).

Kombinezon do chłodni i mroźni odzież BHP Hi-Glo

Ryzyko podczas pracy w chłodni i mroźni

W przypadku gdy pracownik jest narażony na miejscowe wychłodzenie to potrzebna jest miejscowa ochrona wybranych partii ciała. Istnieje jednak szereg działań organizacyjnych, pozwalających na łatwiejsze funkcjonowanie w warunkach zimna.

Praca w zakładach przetwórstwa spożywczego trwa cały rok. Jednak szczególnie w lato różnica temperatury między powietrzem, a warunkami panującymi w chłodniach i mroźniach jest szczególnie duża. W upalne, dni letnie pracownik jest przyzwyczajony do gorącego otoczenia, co zwiększa ryzyko narażenia go na stres cieplny. Można jednak tego uniknąć poprzez zaopatrzenie pracownika w odpowiednią odzież pozwalającą mu się przystosować do warunków pracy. Bardzo ważne jest również odpowiednie nawodnienie oraz uzupełnianie elektrolitów.  Stres cieplny może jednak przyczynić się do powstania wielu innych dolegliwości- tych mniej szkodliwych jak wysypki skórne przez zawroty głowy, po te poważniejsze jak drgawki czy nawet utrata przytomności. Wybrane objawy stresu cieplnego takie jak brak ostrości widzenia, zmęczenie, drażliwość mogą być przyczyną wypadków w miejscu pracy. Brak natychmiastowej interwencji może doprowadzić do trudno odwracalnych zaburzeń funkcjonowania.

Kurtka do mroźni i chłodni -64 stopnie Hi-Glo 25

Z kolei w sezonie zimowym może nastąpić ogólne wychłodzenie organizmu czyli hipotermia- stan, w którym temperatura ciała nie przekroczy 36 stopni C. Oddziaływanie zimna możliwe jest również dla fragmentów ciała, kiedy przykładowo dłonie zetkną się z zimną powierzchnią. Szczególnie na wychłodzenie są narażona twarz i ręce, a także drogi oddechowe w trakcie wzmożonego oddychania chłodnym powietrzem.

Profesjonalne wyposażenie pracowników chłodni i mroźni 

Praca w takich warunkach, wymaga podjęcia szczególnych środków ochrony indywidualnej z uwzględnieniem wyposażenia w dedykowaną odzież. Pracownicy, którzy są narażeni na warunki pracy w niskich temperaturach  doskonale zdają sobie sprawę z tego jak ważna jest odzież termiczna i bielizna termoaktywna.

Rękawiczki do mroźni i chłodniBielizna termoaktywna komplet czarny szary Reis

Odzież specjalistyczna chroni przed takimi chorobami jak wyziębienie, zapalenie oskrzeli lub odmrożenia ciała.  Przy wyborze odzieży należy uwzględnić czas pracy, dokładną temperaturę oraz poziom wysiłku pracownika. Zachowanie  wszystkich zasad bezpieczeństwa i higieny pracy stanowi nadrzędne zadanie wszystkich przedsiębiorców. Odzież przeznaczona do prac w warunkach niskiej temperatury nie tylko powinna chronić przed zimnem, ale również zapewniać komfort pracy. Przy zakupie najlepiej kierować się produktami certyfikowanymi spełniającymi rygorystyczne normy bezpieczeństwa dla komfortu pracownika i spokoju pracodawcy. 

Komentarze (1)

    • Dawid
    • 2020-10-12 10:16:14
    Pierwszy raz zamówiłem ubrania z Goldfreeze, okazały się dosyć wytrzymały. Najważniejsze, że spełniają swoją główną role, zatrzymują ciepło i chronią przez zamarznięciem.